خانه » مقالات آموزشی » روش ایزوگام کردن شیروانی

روش ایزوگام کردن شیروانی

در روش ایزوگام کردن شیروانی  شما کاربران متخصص در صنعت ایزوگام می توانید با روش استاندارد ایزوگام و عاشق کردن سقف های ایرانیت و شیروانی بیشتر آشنایی پیدا می کنید انتظار می رود در پایان این مقاله…

روش ایزوگام کردن شیروانی

روش ایزوگام کردن شیروانی

روش ایزوگام کردن شیروانی

ایرانیت (ورق موجدار)

ایرانیت نوعی مصالح ساختمانی پیش ساخته از جنس سیمان می‎باشد که دارای استحکام بالایی می‎باشد و برای پوشش سقف اتاقک‎ها و انباری‎ها کاربرد فراوان دارد البته بحث عایق کاری ایرانت بخصوص روش نصب ایزوگام به دلیل ناهموار بودن سطح کار دارای اهمیت بسیار فراوان می‎باشد.
نکته: تفاوت مهم شیروانی و ایرانت در جنس این مصالح می‎باشد. اجرای ایزوگام شیروانی به دلیل فلزی بودن آن به مراتب از ایرانت سخت‎تر می‎باشد.

کاربرد ایرانیت

درمناطقی با بیشترین میزان بارش مانند شمال اکثر سقف‎ها را به صورت شیروانی یا ایرانیت می‎سازند ولی به علت بارندگی زیاد و همچنین پوسیدگی فلز بعد از مدتی باعث چکه کردن  آب از سقف می‎شود اینجاست که لزوم اجرای ایزولاسیون ضروری می‎گردد.

مراحل نصب ایزوگام ایرانت و شیروانی

۱- ایرانت
برای عایق کاری ایرانت بعد از نصب ایرانت توسط نصاب اقدام به هم سطح کردن فرو رفتگی‎های آن با برآمدگی‎ها می‎کنیم و نحوه یکنواخت کردن سطح کار فقط با ملات ماسه و سیمان امکان پذیر خواهد بود سپس بعد از خشک شدن سیمان یک لایه قیر را برای بهتر چسبیدن ایزوگام بر روی سطح کار می‎کشیم و در آخر اقدام به ایزوگام کاری می‎کنیم.

۲- شیروانی
از آنجا که جنس شیروانی از فلز گالوانیزه می‎باشد ملات ماسه و سیمان به طور کامل به آن نچسبیده و باعث مشکلات فراوانی در مراحل بعدی می‎شود پس برای رفع مشکل ابتدا یک روکش از توری plc یا توری مرغی را بر روی سازه سوار کرده و نهایتا ان را با ملات ماسه و سیمان پر کرده و با ماله صاف می‎کنیم قاعدتا با این روش ملات به سطح توری و شیروانی چسبیده و آماده نصب ایزوگام می‎گردد.


Copyright Izogum.com© 2017 - All rights Reserved
کانال تلگرام