خانه » مقالات آموزشی » دمای مناسب برای نصب ایزوگام در زمستان

دمای مناسب برای نصب ایزوگام در زمستان

در دمای مناسب برای نصب ایزوگام در زمستان شما می توانید با دمای مناسب جهت نصب ایزوگام در فصل زمستان بیشتر آشنا شوید و …

دمای مناسب برای نصب ایزوگام در زمستان

امروز قصد داریم با توجه به کاهش بارندگی و بارش برف در این فصل مقاله در مورد نحوه نصب ایزوگام در فصل زمستان را برای شما ارائه کنیم

نحوه نصب ایزوگام در  زمستان با فصول دیگه که در مقالات دیگر برای شما ارائه کردیم متفاوت نیست فقط دمای مناسب برای نصب ایزوگام در این فصل بسیار مهم هست.

فیلم آموزش نصب ایزوگام در سطح شیب دار

طول عمر ایزوگام بر اساس کیفیت:

۱- ایزوگام تمام پلیمری با قیر ۱۰۰ درصد پالایشگاهی حدود ۲۰ سال ماندگاری

۲- ایزوگام نیمه پلیمری با قیر ترکیبی و مخلوط حدود ۱۰ سال ماندگاری

۳- ایزوگام معمولی با قیر دمیده حدود ۵ سال ماندگاری

جهت هرچه عالی تر شدن کیفیت عایق بندی ساختمان و سطوح، تجربه، تخصص و تبحر مهندسین ناظر و نصابان این گونه پروژه ها است و اقدام به انجام چنین اموری توسط افراد غیر حرفه ای نتیجه ای جز اتلاف وقت و بخصوص هزینه شما در پی نخواهد داشت و به تدریج ضررهای فراوانی را به شما وارد خواهد کرد.

۱      پسماند زدایی:

قبل از هرچيز، سطح سقف را از گرد و خاک، چربی و پسماندهاي اضافي پاک کنيد. پليسه هاي سيماني يا بتن يا سنگ ريزه ها را از سقف جمع آوري کردي و هرگونه لکه چرب يا نفتي-روغني آن را از بين ببريد. شستن بام با آب در صورت امکان نيز توصيه مي گردد. اما در زمان ايزوگام تمامي سطح بايد خشک شده باشد بخصوص اگر قبلا از آستري درزگير يا پرايمر عايق استفاده کرده ايد.

فیلم آموزش نصب ایزوگام در سطح شیب دار

۲      زیرسازی و تسطیح:

يکي از نکات مهم واترپروفينگ و ايزوگام بام ها، پر کردن ترک هاي احتمالي درشت و اجرای زیرسازی و تسطیح با سيمان و ماسه (بتن) به ضخامت لااقل ۳ سانتی متر در ۱ لایه با شیب بندی ۲% و یا سیمان و پوکه معدنی(۳۵% سیمان و ۶۵% پوکه سبک معدنی) به ضخامت حداکثر ۳ سانتی متر در ۳ مرحله (لایه) با شیب بندی ۲%، خمير ماستيک و آستري سطح به کمک لايه خمير پرايمر پيش از آغازعمليات عايق سازي است.

فیلم آموزش نصب ایزوگام در سطح شیب دار

۳      آستری پرایمر:

قبل از ايزوگام بام بايد تمام سطح سقف يکدست و بدون ناصافي و خشک شده باشد. براي يکدستي از خميرهاي پرايمر مي توانيد استفاده کنيد. گاهي از يک لايه قير مذاب بجاي پرايمر نيز جهت پوشش زيرين استفاده ميشود. پرايمرهاي عايق آسترساز در دو نوع خميري و مايع در دسترس مي باشند. برای هر ۱ متر مربع از سطح، از نیم تا ۱ لیتر پرایمر جهت تسطیح و زیرسازی استفاده کنید.

فیلم آموزش نصب ایزوگام در سطح شیب دار

۴      شیب گیری – ناودان ها – چاهک های آبرو – چیلر و کولر:

در ايزوگام به خاطر داشته باشيد سطوحي که داراي زاويه ۹۰ درجه هستند، قبلا حتما با سيمان و پرايمر عايق فيله کشي و درز گيري شوند. شيب گيري مطابق با آبرو هاي سقف نيز بسيار اهميت دارد. بهتر است تا شعاع ۱ الي ۲ متر از هر آبراهه ي سقف را ابتدا یک تا دو بار عايق بندي کرده و سپس بام را ايزوگام کنيد. توجه کنید که پيش از آغاز کار، در اطراف ناودان و چاهک هاي آبرو حتما يک و ترجیحا دو لايه اوليه نصب شود. و بهمين صورت در زير چيلر و کولرها


Copyright Izogum.com© 2017 - All rights Reserved
کانال تلگرام