خانه » مقالات آموزشی » آشنایی با کاربرد قیر

آشنایی با کاربرد قیر

در آشنایی با کاربرد قیر شما کاربران عزیز سایت ایزوگام دات کام به صورت مفصل با مبحث قیر آشنا خواهید شد این مقاله که به لطف تحقیقات ارزنده دانشجویان …

آشنایی با کاربرد قیر

قیر ماده ای سیاه رنگ و چسبنده است.این مایع نیمه جامد از مشتقات نفت می باشد که با ترکیبات پیچیده شیمیایی تولید شده است .گرچه در دنیای پیشرفته امروزی قیرهای تولیدی دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد اما با گذشت سالیان طولانی کاربرد این ماده گران بها کمترین تغییر را داشته و همانند گذشته بیشترین مورد استفاده از آن در صنعت راه سازی وعایق کاری نمود پیدا می کند.البته قیر دارای ۲۵۰ کاربرد در صنایع مختلف می باشد که شرکت ایران ایزوگام قصد دارد به ۳ مورد که مربوط به صنعت عایق کاری می باشد اشاره نماید.

آشنایی با کاربرد قیر

آشنایی با کاربرد قیر

۱- تولید آسفالت

بیشترین مقدار مصرف قیر در جهان متعلق به راه سازی می باشد از قیر بعنوان یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آسفالت استفاده می شود.قیر ارسالی از پالایشگاهها در کوره های پخت با ماسه تحت حرارت زیاد در هم آمیخته شده و جهت نوسازی آسفالت جاده ها ارسال می شود.

۲- تولید ایزوگام

درشرکت های تولید عایق رطوبتی قیر دارای اهمیت بسیار فراوانی می باشد به طوری که با کوچکترین نوسان این ماده سیاه رنگ قیمت ایزوگام تولیدی دچار تغییر شده و حتی باعث می شود بعضی از شرکت های تولید ایزوگام که توان رقابت با شرکت های تولید ایزوگام مرغوب را ندارند به قیر دمیده برای تولید ایزوگام که دارای کیفیت پایینی می باشد روی آورند.

۳- عایق کاری ساختمان

از قیر بعنوان اصلی ترین ماده آب بندی جهت اجرای قیرگونی سرویس ها ، قیر گونی باغچه ،آب بندی بالکون و زیر سازی قبل ایزوگام پشت بام استفاده می شود.

از این که وقت گرانبهای خود را به ما دادید و با این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار  سپاسگذاریم امیدوارم از مقالات سایت ایزوگام دات کام نهایت استفاده را برده باشید.


Copyright Izogum.com© 2017 - All rights Reserved
کانال تلگرام