خانه » مقالات آموزشی » آشنایی با لایه های تیشو در ایزوگام

آشنایی با لایه های تیشو در ایزوگام

در آشنایی با لایه های تیشو در ایزوگام  شما کاربران  عزیز سایت ایزوگام دات کام با تیشو ماده سازنده ایزوگام و ماده با اهمیت در ساخت ایزوگام با کیفیت آشنا خواهید شد و …

آشنایی با لایه های تیشو در ایزوگام

 اجزای تشکیل دهنده ایزوگام ۲ لایه ی نمدی بکار رفته است که خاصیت ضد رطوبتی دارد.

آشنایی با لایه های تیشو در ایزوگام

آشنایی با لایه های تیشو در ایزوگام

در لایه رویی ایزوگام از منسوجات پلی استر سوزنی و در لایه زیرین آن تیشو قرار دارد که یکی از مهمترین لایه‎های تشکیل دهنده ایزوگام می‎باشد.
در طبقه بندی واژه‎های عایق کاری تیشو یک فلت از الیاف شیشه معدنی می‎باشد که معمولاً این فلت با نخ‎های تولیدی از شیشه ادغام شده و باعث مستحکم تر شدن و افزایش مقاومت کششی آن می‎شود عمل پیوند فلت الیاف با نخ شیشه با بکارگیری رزین‎های فنول،ملامین و یا پلی وینیل انجام می‎شود. برای تولید کنندگان عایق رطوبتی مقادیر کشش عرضی و طولی و وزن تیشو از درجه اهمیت زیادی برخوردار است.
در نهایت این دولایه وارد سینی حامل قیر مذاب شده و توسط قیر پوشانده می‎شود همچنین در مرحله بعد با مواد پلیمری اشباع می‎شوند و برای جلوگیری ازچسبندگی هر دو طرف  ایزوگام تولیدی یک لایه بسیار نازک از پلاستیک روی آن کشیده می‎شود تا هنگام نصب ایزوگام نیاز به حرارت زیاد نباشد همچنین لایه رویی با فویل آلومینیم که برای بازتاب نور خورشید تعبیه شده است کشیده می‎شود.

استانداردهای فلت الياف شيشه(تيشو)

۱- تیشو باید مطابق با مشخصات استاندارد ۳۸۹۱ سازمان ملی استاندارد تولید شده باشد.
۲- تیشوی تولیدی باید دارای سطحی و ضخامتی یکنواخت باشد.
۳- تیشو با حداقل مقاومت کششی طولی ۱۵ کيلوگرم بر ۵۰ ميليمتر  و همچنین حداقل مقاومت کششی عرضی ۲ کيلوگرم بر ۵۰ ميليمتر و وزن ۵۰ گرم استاندارد می‎باشد به طور مثال اگر یک تیشو با ۶۶ نخ و وزن ۵۰ گرم تولید شده باشد این محصول از نظر مقاومت کششی استاندارد‎های تولیدی را پاس نمی‎کند.
۴-فلت الیاف باید با مواد شیمیایی (رزین) آغشته و پس از مرحله حرارت دهی یکنواخت باشد.
۵- دستگاه اندازه گیری جرم میزان سطح تیشو  را ۲۰ گرم بر متر مربع تشخیص دهد.
۶- روی سطح خارجی تیشو نباید هیچگونه خرده شیشه معدنی یا نخ گوله شده شیشه ای دیده شود.
۷- حداقل فاصله نخ‎های تقویت کننده(نخ شیشه) ۱۵ میلیمتر باشد.
۸- هنگام باز نمودن رول‎ها در شرکت‎های تولید ایزوگام تیشو نباید نم داشته باشد و لایه‎های آن به هم چسبیده نباشد.
۹- لبه‎های فلت باید صاف و بدون هیچ گونه چین خوردگی باشد.
نکته آخر: قیمت ایزوگام تولیدی با تیشوی مرغوب و استاندارد بالاتر از نوع غیر استاندارد آن می‎باشد حال آنکه بعضی از شرکت‎ها از تیشوی وارداتی از چین استفاده می‎کنند که اصلا کیفیت مطلوبی ندارد.

امیدوارم از این مقاله در سایت تخصصی ایزوگام دات کام نهایت استفاده را برده باشید و  همیشه انتخاب یک ایزوگام با کیفیت را با قیمت پایین تر انتخاب نمایید در این خصوص ما شما را راهنمایی میکنیم.


Copyright Izogum.com© 2017 - All rights Reserved
کانال تلگرام